. : : E V K K : : .

Töltődik. Szíves türelmét kérjük...

H-2500 Esztergom, Petőfi Sándor u. 26-28 titkarsag@vaszary.hu

Naponta 150 beteg radiológiai felvételét értékeljük Kórházunkban

A radiológia különböző képalkotó eljárások segítségével vizsgálja a test belső szerveit és szöveteit.

Nemzetközi napját november 8-án ünnepeljük, mert ezen a napon fedezte fel Wilhelm Conrad Röntgen 1895-ben a röntgensugárzást, amelynek segítségével betekintést nyerhetünk az emberi test belsejébe. A kezdeti röntgendiagnosztika az elmúlt száz évben kiegészült a szintén röntgenalapú CT vizsgálatok mellett ultrahang és MR diagnosztikával.

A röntgenfilmre került felvételek helyett ma már digitális képalkotás történik, így lehetőség van távértékelésre is. Kórházunkban naponta 150 beteg felvételét értékeljük, a távdiagnosztikának köszönhetően más intézmények munkájában is részt veszünk.

Röntgen-, ultrahang készülék és CT vizsgáló berendezés áll betegeink rendelkezésére, ahol naponta 100 beteg radiológiai vizsgálatát végezzük el. Nemsokára pedig újabb diagnosztikai eszköz kerülhet Kórházunkba. Az 1462/2025. (XI.19.) Kormányhatározat értelmében Fenntartónk 100 millió forint többletforrást biztosít mammográfiás gép vásárlására. Az eszköz terveink szerint 2026-tól képezheti a radiológiai ellátás részét az Esztergomi Vaszary Kolos Kórházban.